LISTA FURNIZORI ENERGIE ELECTRICA

Mai jos puteti vedea lista cu toti furnizorii de energie electrica licentiati de catre ANRE* (Autoritatea Nationala de Reglementare in domeniul Energiei) care furnizeaza energie electrica consumatorilor finali. Oricare din acestia poate deveni noul tau furnizor de energie electrica.

Furnizori de energie electrica

1 CEZ Vanzare SA www.cez.ro  
2 ENEL Energie SA www.enel.ro   
3 E.ON Energie Romania SA www.eon-energie-romania.ro  
4 ENEL Energie Muntenia SA www.enel.ro   
5 Electrica Furnizare SA www.electrica.ro
6 BEPCO www.icco.ro
7 CE Oltenia SA www.ceoltenia.ro  
8 CET Arad www.cetarad.ro
9 CET Govora SA www.cetgovora.ro
10 East Wind Farm  
11 Electricom SA www.electricom.ro
12 Electrocentrale Bucuresti www.elcen.ro
13 Enet SA www.enetsa.ro
14 Enex SRL www.enexenergy.ro
15 EOL Energy www.eol-energy.com
16 Green Vision Seven  
17 Hidroelectrica SA www.hidroelectrica.ro 
18 Modern Calor SA www.moderncalor.ro
19 OMV Petrom SA www.petrom.com  
20 Nuclearelectrica SA www.nuclearelectrica.ro 
21 Petrotel-Lukoil S.A www.petrotel.lukoil.com/ro/
22 SNGN Romgaz SA www.romgaz.ro 
23 Rulmenți  
24 Skybase Energy  
25 Veolia Energie Prahova www.veolia.ro
26 Verbund Wind Power Romania www.verbund.com
27 Warehouses de Pauw Romania www.wdp.be
28 A Energy Ind SRL www.aenergyind.wix.com
29 Absolute Energy SRL www.absolute-energy.ro
30 Aderro G.P. Energy SRL www.aderroenergy.ro
31 Alive Capital SRL www.alivecapital.ro
32 Alro SA www.alro.ro
33 Anchor Grup SA https://www.anchorgrup.ro/
34 Apuron Energy SRL www.apuron.ro
35 Aqua Energia SA www.aquaenergia.ro
36 Conarg Real Estate www.conarg.co
37 Cotroceni Park SA  
38 Crest Energy SRL www.crestenergy.ro
39 CYEB SRL www.cyeb.ro
40 EFT Furnizare SRL www.eft-furnizare.net
41 Egger Romania www.egger.com
42 Elcata MHC SRL www.elcata.ro
43 Electric Planners www.electricplanners.ro
44 Electrificare CFR SRL www.electrificarecfr.ro
45 Electrocarbon SA www.electrocarbon.ro
46 Electromagnetica SA www.electromagnetica.ro
47 Elsid SA www.elsid.ro 
48 Energia Gas&Power SRL www.e-nergiagp.com/ro/energia-gas-power/
49 Energy Distribution Services SRL www.energydistribution.ro
50 Energy Grid www.egfurnizare.ro
51 Energy Trade Activ SRL www.energytradeactiv.ro
52 Engie Romania SA www.engie.ro
53 Enol Grup SA www.enol.ro/servicii.php
54 Entrex Services SRL www.entrex.ro
55 Evobitis Information Technology www.gdmlogistics.ro
56 Getica 95 COM SRL www.getica95.ro  
57 Grenerg SRL www.grenerg.ro
58 Hermes Energy International SRL www.hermesenergy.ro
59 ICCO Energ SRL www.icco.ro
60 ICPE Electrocond Technologies SA www.icpeelectrocond.ro
61 Imperial Development SRL www.imperialdevelopment.ro
62 Industrial Energy SA www.industrialenergy.ro
63 Izvor de Lumina SRL www.izvordelumina.ro
64 Liberty Galați www.libertygalati.ro
65 Luxten Lighting Company SA www.luxten.com
66 MET Romania Energy Marketing SRL www.ro2.met.com
67 Monsson Trading SRL www.monssontrading.eu
68 Next Energy Parteners SRL www.nextenergy.ro
69 Nova Power&Gas SRL www.tengaz.ro
70 P.C. Management & Consulting SRL www.pc-energy.ro
71 Photovoltaic Green Project www.pgp-energy.ro
72 Plenerg SRL  
73 QMB Energ SRL www.qmbenerg.com
74 RCS&RDS SA www.rcs-rds.ro
75 Renovation Trading SRL www.renovatiotrading.ro
76 RES Energy Solutions SA  
77 Restart Energy One SRL www.restartenergy.ro
78 Romelectro București www.romelectro.ro
79 Stock Energy SRL www.stockenergy.ro
80 Tinmar Energy SA www.tinmar.ro 
81 Transenergo Com SA www.transenergo.ro
82 Transformer Energy Supply SRL www.tesenergie.ro
83 Uzinsider General Contractor SA www.uzinsider.ro
84 Veolia Energie Romania www.veolia.ro
85 Werk Energy SRL www.werkenergy.ro